Home / Crystals / RFX-21-20.0M50IY18
minImg
RFX-21-20.0M50IY18
RFX Limited
Product No:
RFX-21-20.0M50IY18
Description:
CRYSTAL 20MHZ 2016 30PPM
User Guide
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Series RFX-21
Operating Mode Fundamental
Frequency 20 MHz