Home / Crystals / RFX-22-30.0M50IY10
minImg
RFX-22-30.0M50IY10
RFX Limited
Product No:
RFX-22-30.0M50IY10
Description:
CRYSTAL 30MHZ 2520 30PPM
User Guide
Load Capacitance 10pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series RFX-22
Operating Mode Fundamental
Frequency 30 MHz