Home / Crystals / RFX-32-24.0M40IL16
minImg
RFX-32-24.0M40IL16
RFX Limited
Product No:
RFX-32-24.0M40IL16
Description:
CRYSTAL 24MHZ 3225 30PPM
User Guide
Load Capacitance 16pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±30ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series RFX-32
Operating Mode Fundamental
Frequency 24 MHz