RG1608N-63R4-W-T5
Susumu
Product No:
RG1608N-63R4-W-T5
Description:
RES SMD 63.4OHM 0.05% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 63.4 Ohms
Series RG
Power (Watts) 0.1W, 1/10W