RG1608P-3092-D-T5
Susumu
Product No:
RG1608P-3092-D-T5
Description:
RES SMD 30.9KOHM 0.5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 30.9 kOhms
Series RG
Power (Watts) 0.1W, 1/10W