RG2012N-1580-P-T1
Susumu
Product No:
RG2012N-1580-P-T1
Description:
RES SMD 158 OHM 0.02% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 158 Ohms
Series RG
Power (Watts) 0.125W, 1/8W