RG3216N-9090-D-T5
Susumu
Product No:
RG3216N-9090-D-T5
Description:
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 909 Ohms
Series RG
Power (Watts) 0.25W, 1/4W