RG3216V-4301-B-T1
Susumu
Product No:
RG3216V-4301-B-T1
Description:
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.3 kOhms
Series RG
Power (Watts) 0.25W, 1/4W