RGC2010DTC910K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RGC2010DTC910K
Package:
2010
Description:
RES 910K OHM 0.5% 3/4W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings -
Resistance 910 kOhms
Series RGC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W