RGT1608P-7152-B-T5
Susumu
Product No:
RGT1608P-7152-B-T5
Description:
RES 71.5 KOHM 0.1% 1/16W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 71.5 kOhms
Series RGT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W