Home / Crystals / RH100-40.000-6-F-1010-TR
minImg
RH100-40.000-6-F-1010-TR
Raltron Electronics
Product No:
RH100-40.000-6-F-1010-TR
Manufacturer:
Raltron Electronics
Description:
CRYSTAL 40.0000MHZ 6PF SMD
In Stock : 2207
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Series RH100
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Raltron Electronics
Operating Mode Fundamental
Frequency 40 MHz