RH5RE45AA-T1-FE
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Product No:
RH5RE45AA-T1-FE
Package:
SOT-89-3
Description:
IC REG LINEAR 4.5V 80MA SOT89-3
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 3.3 µA
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Number of Regulators 1
Current - Output 80mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-3
Series Rx5RE
Control Features -
Package / Case TO-243AA
Protection Features Over Current, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.5V