RJA470M1EBK-0511S
Surge
Product No:
RJA470M1EBK-0511S
Manufacturer:
Surge
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL
In Stock : 2000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 97 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series RJA
Package / Case Radial, Can
Mfr SURGE
Capacitance 47 µF