RK73B2BRTTD685G
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73B2BRTTD685G
Package:
1206
Description:
RES 6.8M OHM 2% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.8 MOhms
Series RK73-RT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W