RK73G2ATTD22R6F
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73G2ATTD22R6F
Package:
0805
Description:
THICKFILM RESISTOR 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 22.6 Ohms
Series RK73G
Power (Watts) 0.125W, 1/8W