RK73G2BTTD6342C
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73G2BTTD6342C
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 63.4 kOhms
Series RK73G
Power (Watts) 0.25W, 1/4W