RK73H2ARTTD3650D
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RK73H2ARTTD3650D
Package:
0805
Description:
ANTI SULFURATION PRECISION CHIP
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 365 Ohms
Series RK73-RT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W