RL0510S-R68-G
Susumu
Product No:
RL0510S-R68-G
Manufacturer:
Susumu
Package:
0402
Description:
RES 0.68 OHM 2% 1/6W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 680 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.167W, 1/6W