RL0805JR-070R4L
YAGEO
Product No:
RL0805JR-070R4L
Description:
RES 0.4 OHM 5% 1/8W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 400 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W