RL1220S-3R3-F
Susumu
Product No:
RL1220S-3R3-F
Manufacturer:
Susumu
Package:
0805
Description:
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/3W 0805
In Stock : 44683
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 3.3 Ohms
Series RL
Power (Watts) 0.333W, 1/3W