RL1632R-R390-F
Susumu
Product No:
RL1632R-R390-F
Manufacturer:
Susumu
Package:
1206
Description:
RES 0.39 OHM 1% 1/2W 1206
In Stock : 42790
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient 0/ +100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 390 mOhms
Series RL
Power (Watts) 0.5W, 1/2W