RL3264T-R012-G
Susumu
Product No:
RL3264T-R012-G
Manufacturer:
Susumu
Package:
2512
Description:
RES 0.012 OHM 2% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±2%
Temperature Coefficient 0/ +500ppm/°C
Size / Dimension 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 12 mOhms
Series RL
Power (Watts) 1W