RLC73K2AR698FTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLC73K2AR698FTD
Package:
0805
Description:
RLC73K 2A R698 1% 5K RL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
Resistance 698 mOhms
Series RLC73, GCS
Power (Watts) 0.125W, 1/8W