RLP73V3AR018FTDF
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RLP73V3AR018FTDF
Package:
2512
Description:
RES 0.018 OHM 1% 2W 2512
In Stock : 4918
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 18 mOhms
Series RL73, CGS
Power (Watts) 2W