RMC1/16-205JTP
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/16-205JTP
Package:
0603
Description:
RES 2M OHM 5% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 2 MOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.1W, 1/10W