RMC1-2R67FTE
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1-2R67FTE
Package:
2512
Description:
RES 2.67 OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient -200/ +500ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 2.67 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 1W