RMC1/32-2202FPA
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/32-2202FPA
Description:
RES 22K OHM 1% 1/32W 01005
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
Resistance 22 kOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.03W, 1/32W