RMC1/32-301JPA
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/32-301JPA
Description:
RES 300 OHM 5% 1/32W 01005
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.006" (0.15mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
Resistance 300 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.03W, 1/32W