RMC1/4-2R2JTE
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/4-2R2JTE
Description:
RES 2.2 OHM 5% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -200/ +500ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Ratings -
Resistance 2.2 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W