RMC1/4K44R2FTE
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/4K44R2FTE
Description:
RES 44.2 OHM 1% 1/2W 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
Ratings -
Resistance 44.2 Ohms
Series RMC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W