RMC1/8-1054FTP
Kamaya Inc.
Product No:
RMC1/8-1054FTP
Manufacturer:
Kamaya Inc.
Package:
1206
Description:
RES 1.05M OHM 1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 1.05 MOhms
Series RMC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W