RMCF1206FT294K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF1206FT294K
Description:
RES 294K OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 4943
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 294 kOhms
Series RMCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W