RMCF2512FT10M0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCF2512FT10M0
Package:
2512
Description:
RES 10M OHM 1% 1W 2512
In Stock : 63306
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 10 MOhms
Series RMCF
Power (Watts) 1W