RMCP0805JT820R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCP0805JT820R
Package:
0805
Description:
RES 820 OHM 5% 1/3W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 820 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W