RMCP2010FT2R49
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCP2010FT2R49
Package:
2010
Description:
RES 2.49 OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.49 Ohms
Series RMCP
Power (Watts) 1W