RMCS2512FT3K09
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCS2512FT3K09
Package:
2512
Description:
RES 3.09K OHM 1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings -
Resistance 3.09 kOhms
Series RMCS
Power (Watts) 1W