RMCW0612FT11R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCW0612FT11R0
Package:
0612
Description:
RES 11 OHM 1% 3/4W 0612
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0612
Ratings AEC-Q200
Resistance 11 Ohms
Series RMCW
Power (Watts) 0.75W, 3/4W