RMCW1218JT8M20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RMCW1218JT8M20
Package:
1218
Description:
RES 8.2M OHM 5% 1W 1218
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1218
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.2 MOhms
Series RMCW
Power (Watts) 1W