RN242-0.5-02-82M
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RN242-0.5-02-82M
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 82MH 500MA 2LN TH
In Stock : 289
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR) (Max) 2.7Ohm (Typ)
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Size / Dimension 1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Mounting Type Through Hole
Height (Max) 1.362" (34.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series RN
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 500mA
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tube
Base Product Number RN242
Inductance @ Frequency 82 mH @ 10 kHz