RN65C1204DRSL
Vishay Dale
Product No:
RN65C1204DRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 1.2M OHM 1/2W .5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 MOhms
Series Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W