RN65E1002FB14
Vishay Dale
Product No:
RN65E1002FB14
Manufacturer:
Vishay Dale
Package:
Axial
Description:
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL
In Stock : 423
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W