RN65E6810DB14
Vishay Dale
Product No:
RN65E6810DB14
Description:
RES 681 OHM 1/2W .5% AXIAL
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 681 Ohms
Series Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts) 0.5W, 1/2W