RN73C2A316RBTDF
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RN73C2A316RBTDF
Package:
0805
Description:
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/10W 0805
In Stock : 1646
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 316 Ohms
Series RN73, Holsworthy
Power (Watts) 0.1W, 1/10W