RN73H1JTTD1692B10
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H1JTTD1692B10
Description:
RES 16.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
In Stock : 4661
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 16.9 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.1W, 1/10W