RN73H1JTTD2183C50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73H1JTTD2183C50
Package:
0603
Description:
RES 218K OHM 0.25% 1/10W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 218 kOhms
Series RN73H
Power (Watts) 0.1W, 1/10W