RN73R1ETTP1820D50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R1ETTP1820D50
Description:
RES 182 OHM 0.5% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 182 Ohms
Series RN73R
Power (Watts) 0.063W, 1/16W