RN73R1ETTP7320C50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
RN73R1ETTP7320C50
Package:
0402
Description:
RES 732 OHM 0.25% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 732 Ohms
Series RN73R
Power (Watts) 0.063W, 1/16W