RNCF1206TKT49K9
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF1206TKT49K9
Description:
RES 49.9K OHM 0.01% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 49.9 kOhms
Series RNCF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W