RNCF2512BTC14R3
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNCF2512BTC14R3
Package:
2512
Description:
RES 14.3 OHM 0.1% 1W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Ratings AEC-Q200
Resistance 14.3 Ohms
Series RNCF
Power (Watts) 1W