RNF12JBD300K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RNF12JBD300K
Description:
RES 300K OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 300 kOhms
Series RNF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W